Facelift, czyli co powinnaś wiedzieć

Każda z nas chce cieszyć się pięknym, zdrowym i młodym wyglądem przez jak najdłuższy czas. Niestety, z wiekiem w naszym ciele zachodzą zmiany, które nie zawsze mogą nam się spodobać. Zmniejszona produkcja kolagenu, złe nawyki żywieniowe, zmniejszona aktywność fizyczna, a nawet mniejsze ilości wody wpływają na proces starzenia się naszej skóry. Dla wielu osób świetnym sposobem na powstrzymanie procesów starzenia i przywrócenie młodszego wyglądu jest lifting twarzy.

Co daje nam lifting twarzy?

Lifting twarzy przede wszystkim daje nam efekt odmłodzonej twarzy. Nasze spojrzenie i uśmiech stają się znacznie młodsze i zdrowsze. Lifting twarzy sprawia, że wygląda ona na znacznie gładszą, promienną i bardziej napiętą. Efekt liftingu twarzy może utrzymywać się do dziesięciu lat – oczywiście w zależności od naszych preferencji genetycznych i stylu życia. Facelift to zadedykowanie inwestycja, która pozostanie z nami na długi czas. Zabieg liftingu twarzy ma również korzyści czysto psychologiczne, szczególnie dla osób, które źle czują się z wyglądem zaoferowanym przez przemijający czas.

Przeciwwskazania i wskazania do zabiegu faceliftu

Lifting twarzy jak każdy zabieg ma pewne wskazania i przeciwwskazania. Do wskazań z całą pewnością możemy zaliczyć widoczne i głębokie zmarszczki, opadające powieki i kąciki ust, drugi podbródek czy opadający owal twarzy. Nie mniejsze znaczenie ma również nasz komfort psychiczny – nikt nie chce przecież patrzeć w lustro i nie być zadowolonym z tego, co widzi. Ważne są jednak przeciwwskazania do zabiegu jakim jest facelift. Przede wszystkim jest to cukrzyca i nadciśnienie. Jeśli zmagamy się z stanami zapalnymi danych obszarów, ropnym zapaleniem powiek czy skazami naczyniowymi również zabieg może nie zostać przeprowadzony. Facelifting nie zostanie wykonany jeśli walczymy z anemią lub przyjmujemy leki rozrzedzające krew.

Zabieg liftingu twarzy wykonasz w Mea Clinic. Szczegóły dotyczące faceliftu znajdziesz pod adresem https://www.meaclinic.pl/zabiegi/facelifting/.