Gąsienice gumowe – zalety i zastosowania

Gąsienice gumowe znalazły swoje zastosowanie w przemyśle maszyn budowlanych i cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się tą branżą. Nie można się temu jednak dziwić – mają one wiele zastosowań, ich ceny są przystępne a także sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie są preferowane gąsienice ze stali. Jakie zalety wykazuje gąsienica gumowa i czy jest dedykowana tylko koparkom? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Zalety gąsienic gumowych

Zacznijmy od zalety gąsienic gumowych. Przede wszystkim można do nich zaliczyć stosunek ceny do jakości. Gąsienice gumowe są znacznie tańsze od ich stalowych odpowiedników, jednocześnie cechując się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju utrudnienia oraz warunki atmosferyczne. Niewątpliwą zaletą są również szerokie możliwości. Gąsienice gumowe znajdziemy niemal w każdym rozmiarze, dedykowane wszystkim dostępnym na rynku markom. Łatwo dostępne są również gąsienice uniwersalne, które pasują do większości modeli. Nie da się ukryć, że gąsienice gumowe powodują znacznie mniejsze zniszczenia w glebie – gąsienica gumowa jest o wiele lżejsza od stalowej, nie wbija się tak mocno w glebę, dzięki czemu nie zostaje ona zniszczona, a wyrównywanie gruntu po pracach budowlanych nie jest tak czasochłonne.

Gąsienice gumowe do minikoparek

Czy gąsienice gumowe stosujemy tylko w dużych maszynach? Oczywiście, że nie! Gąsienice gumowe do minikoparek cieszą się niemałą popularnością. Sama maszyna sprawdza się w mniejszych pracach budowlanych i na mniejszych metrażach. Minikoparka jest również o wiele lżejsza, więc nie powoduje tak dużych zniszczeń w glebie, jak w przypadku maszyn o większych gabarytach. Gąsienice gumowe do minikoparek są więc doskonałym wyborem dla tego typu maszyny, ponieważ praca jest o wiele sprawniejsza.

Gąsienice gumowe znajdziesz na stronie https://entrack.pl/gasienice-gumowe/.