Silnik elektryczny do roweru – poradnik zakupowy

Rowery elektryczne od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. W sklepach możemy wybierać spośród wielu rodzajów: rowerów trekkingowych, miejskich, górskich itp. Każdy z rowerów posiada inne parametry, wyposażony jest w inny rodzaj silnika. Sprawdź, co wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu roweru elektrycznego i silników.

Silniki elektryczne do roweru

Silnik rowerowy to najważniejsza część konstrukcji roweru. Rodzaje silników zależne są od rodzaju montażu danego napędu. Silnik elektryczny do roweru może być zamontowany w przednim, tylnym kole lub centralnie. Najtańszym rozwiązaniem jest montaż silników w przedniej piaście roweru. Takie rozwiązanie najczęściej spotyka się w przypadku rowerów miejskich, które poruszają się po płaskich nawierzchniach. Silnik w tylnym kole to z kolei rozwiązanie przeznaczone dla rowerów trekkingowych. Idealnie sprawdzi się do jazdy na wzniesieniach czy nieutwardzonych powierzchniach. Problematycznym może być środek ciężkości, który nie jest wyważony. Najbardziej optymalne rozwiązanie stanowią silniki umiejscowione centralnie. Łączą korzyści zarówno silników w przedniej i tylnej piaście. Silnik rowerowy centralny zapewnia idealny rozkład masy co wpływa na komfort podczas jazdy.

Szeroki asortyment silników elektrycznych dla Twojego roweru znajdziesz w ofercie sklepu Energy Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.