Uszczelki – ważniejsze niż myślisz!

Uszczelki to niepozorne elementy naszych drzwi i okien, które mają znacznie większe znaczenie niż nam się wydaje. Hałas i wychładzanie to niezwykle często spotykane problemy w mieszkaniach i domach. Nie tylko nieodpowiedni montaż może przyczynić się do zmniejszenia komfortu z przebywania w naszym mieszkaniu – stare, sparciałe uszczelki to również przyczyna tego rodzaju problemów.


Ogranicz zimno i hałas w mieszkaniu

Utrata ciepła czy też hałas z zewnątrz nie zawsze oznaczają poważne problemy konstrukcyjne w naszym mieszkaniu. Jednym z większych problemów może okazać się nieodpowiedni sposób dopasowania okna do ramy. Silikon, pianka poliuretanowa czy listwa okienna z całą pewnością pomogą się uporać z tego typu problemem! Problem może powodować również zbyt duża przestrzeń pomiędzy parapetem a oknem. Właśnie dlatego odpowiedni dobór uszczelki okiennej jest tak ważny! Pamiętajmy jednak o tym, że zmiana temperatur i wilgotność wpływa na stan uszczelki, przez co konieczna może okazać się jej wymiana.

Jakie uszczelki wybrać?

Czasem ciężko wybrać uszczelki idealnie pasujące rozmiarem do naszych okien. Niemniej jednak ogromną rolę odgrywa tu ich prawidłowy montaż i rodzaj. Okna, szczególnie dachowe wymagają ogromnej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne, dlatego należy wybrać uszczelki dedykowane tego rodzaju oknom. Dla okien balkonowych warto wybrać uszczelki odporne na eksploatację oraz nieprzepuszczające hałasu i zimna.

Zakup uszczelek okiennych

Uszczelki do okien muszą być wytrzymałe i wyprodukowane z solidnych materiałów. Właśnie dlatego należy wybierać sprawdzone sklepy oraz pewnych, renomowanych producentów. W razie wątpliwości należy poprosić o pomoc obsługę sklepu, która z pewnością pomoże dobrać odpowiednie uszczelki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie producenta Anmark pod adresem: https://zawias.pl/kategoria-produktu/uszczelki/