Zawory elektromagnetyczne – zastosowanie i cennik

Elektrozawory to rozwiązanie, które stosowane jest w wielu instalacjach. Budowa i działanie zaworu elektromagnetycznego jest bardzo proste, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w instalacjach domowych czy przemysłowych.

Zastosowanie elektrozaworów

Zawory elektromagnetyczne cieszą się ogromną popularnością z uwagi na ich uniwersalność. Są one sterowane elektrycznie, przy wykorzystaniu zjawiska pola magnetycznego. Cewka elektromagnetyczna odpowiada za wytworzenie pola, która wpływa na zmianę położenia zaworu. Budowa elektrozaworu jest bardzo prosta. Zawór jest sterowany mechanicznie za pomocą elektrycznego siłownika. Elektrozawory często stosuje się np. w systemach grzewczych czy instalacjach wodnych.

Zawory elektromagnetyczne cennik

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów elektrozaworów, które możemy dopasowywać w zależności od instalacji. Zawory różnią się od siebie średnicą gwintu, czy materiałem z jakiego zostały wykonane. Ciężko więc opierać się na uniwersalnym cenników. Ostateczny koszt zaworu zależny jest od wielu czynników. Możemy wybrać klasyczny zawór ze stali nierdzewnej czy mosiądzu, a także z bardziej odpornych materiałów np. stali kwasoodporne. Warto pamiętać, żeby odpowiednio dobrać zawór do konkretnej instalacji. Wówczas mamy pewność drożności przepływu medium wewnątrz. Szeroki asortyment trwałych zaworów znajdziesz w ofercie firmy Te-ha-bud: https://www.zawory.com.pl/zawory-elektromagnetyczne,z,29.html.