Jak wybrać bagażnik samochodowy?

Wybór dodatkowej przestrzeni bagażowej jest wbrew pozorom bardzo istotną kwestią. Wszystko zależy od modelu samochodu, naszych potrzeb jak i tego, co zaleca producent. Wybór nieodpowiedniego bagażnika samochodowego może nie tylko wiązać się z uszkodzeniem samochodu i belek, ale również stanowić realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Model samochodu a wybór bagażnika

Przede wszystkim na początku należy zaznaczyć, że nie każdy samochód jest dostosowany do tego, aby zamontować na nim dodatkowy bagażnik. W końcu w cabrio ciężko to sobie wyobrazić! Aby odpowiednio dopasować bagażnik dachowy trzeba wziąć pod uwagę nie tylko nasze potrzeby, ale przede wszystkim zalecenia producenta. Jedną z najważniejszych kwestii jest obciążenie dachu samochodu. Pakując się na wakacje musimy wziąć więc pod uwagę nie tylko obciążenie bagażem, ale i sam box. Rozmiar również nie może być przypadkowy. Box bowiem nie może wystawać poza obszar dachu, ograniczać pola widzenia oraz blokować dostępu do bagażnika. Pamiętajmy również o sposobie montażu. Niektóre samochody wyposażone są w specjalne przestrzenie na relingi, do których montowane są belki, z kolei w innych przypadkach należy wybrać inny sposób montażu, który z pewnością doradzą specjaliści.

Polecane bagażniki samochodowe Thule

Bagażniki samochodowe Thule z całą pewnością są jednymi z chętniej i częściej wybieranych na rynku. Bagażniki samochodowe Thule cechują się przede wszystkim szerokim wyborem i możliwością dopasowania bagażnika do niemalże każdego samochodu. Thule w swojej ofercie ma nie tylko bagażniki dachowe, ale również te montowane na haku czy klapie bagażowej. Jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś dla siebie i swojego samochodu!

Bagażniki samochodowe Thule znajdziesz na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/thule.